دوشنبه، اسفند ۲۱، ۱۳۹۱

وداع با عزیز از دست رفته!

 
 
 
هایده باله (همسر و همرزم رفیق مجید)
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱ مارس ۲۰۱۳
 
وداع با عزیز از دست رفته
در روز جمعه ۱۵ مارس ۲۰۱۳
 
مجید مطبوع صالح، پس از سال ها مبارزه با بیماری، در روز ۵ مارس ۲۰۱۳ / ۱۵ اسفند ۱۳۹۱، در سن ۶۴ سالگی زندگی را وداع گفت.
 
مجید از اوانی که به قصد ادامه تحصیل به آلمان آمد همراه با فعالین کنفدراسیون دانشجویان و محصلین ایرانی در خارج از کشور پیگیرانه در فعالیتهای مبارزاتی علیه رژیم شاه شرکت می کرد. وی پس از قیام ۱۳۵۷ در تشکیلات هواداران سازمان چریک های فدایی خلق ایران در آلمان، و چند دوره به عنوان مسئول این تشکیلات، (و پس از انشعاب همراه با سازمان اقلیت) به مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی پرداخت.
 
او پس از جدایی از اقلیت همچنان به فعالیت های سیاسی خود ادامه می داد و تا واپسین روزهای زندگی اش یکی از سازماندهندگان فعالیت های سیاسی و اجتماعی نیروهای چپ و مترقی ایرانی در آلمان بود. مجید در تمام این سال ها با حفظ روحیه ای حساس و پرشور در بسیاری از مراسم و تظاهرات سیاسی حضوری برجسته داشت.
 
مجید اما تنها یک فعال مبارزاتی چپ نبود، مجید دوستی قابل اعتماد و همراهی قابل اتکا و در سختی ها و دشواریه ای زندگی مشاوری صمیمی و آگاه بود. همین خصوصیات مجید بود که در کنار آمادگی همیشگی اش برای کمک و همیاری، او را برای بسیاری از اطرافیان و آشنایانش به شخصیتی کم نظیر بدل کرده بود. صداقت و صراحت مجید در بیان نظرات و افکارش و پیگیری در تلاش برای به ثمر رساندن آرمان و آرزوهایش زبانزد دوستان و آشنایان بود.
 
مجید با شوخ طبعی و خنده هایش در هر جمعی مایه شادی بود. مجید همسر و پدری مسئول و پرعاطفه بود و محبوب همه اعضای خانواده و فامیل. مجموعه این خصوصیات فقدان مجید عزیز را برای همه اقوام و رفقایش و بویژه برای من و فرزندانش دشوارتر می کند.
 
برای وداع با او، در روز جمعه ۱۵ ماه مارس به همراه اقوام، رفقا و آشنایان گرد هم می آییم. مراسم خاکسپاری در محلNaturfriedhof Mühlheim (نزدیک دارمشتات) در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح صورت خواهد گرفت:
 
 
Naturfriedhof Mühlheim
Am Dippelshof2
64367 Mühltal
 
 
مراسم بزرگداشت او نیز از ساعت ۱۵ تا ۱۷.۳۰ همان روز در محل زیر برگزار خواهد شد:
 
 
Heiner-Lehr-Bürgerzentrum
Kopernikusplatz 1
64289 Darmstadt
  
تذکر دوستانه: به موجب مقرراتی که مسئولان محل خاکسپاری بر آن تأکید کرده اند، لطفاً از آوردن گل به محل خودداری فرمائید.
 
ـ برای رساندن دوستانی که با قطار به دارمشتات میرسند، به محل خاکسپاری، وسیله نقلیه در نظر گرفته شده است که ساعت ۱۵/۱۰ از مقابل در اصلی ایستگاه قطار دارمشتات حرکت میکند.
 
ـ شماره تلفن تماس:  0179.6926878    
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بازدید کننده گرامی!
 
وبسایتهای"جمهوری شورایی" و "دموکراسی اقتصادی"، تا روز 18 مارس- 28 اسفند، به روز نخواهند شد.
 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 
 

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر